İsrail saldırısında evlerinin enkazı altında kalan Gazzeli aile günler sonra kurtarıldı

İsrailin attığı bombalarla moloz yığınına dönen bir binaya kurtarma ekipleri gitti. Yaptıkları araştırmalar sonunda ekipler enkazın altında bir ailenin bulunduğunu tespit etti. Ekipler zaman kaybetmeden arama kurtarma çalışmalarına başladı.‘BİR DERİ BİR KEMİK KALDILAR’

Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Ez-Zeytun Mahallesi’nde enkazdan kurtarılan 10 yaşında olduğu belirtilen Filistinli çocuk Ahmed Naim’in bir deri bir kemik hale gelmesi dikkati çekti.

Sivil Savunma Biriminin yayımladığı videoda kurtarma ekiplerinin Naim’i enkazın altından halat kullanarak büyük bir dikkatle çıkardığı görülüyor. Kurtarma çalışmaları tamamlandıktan sonra kurtulan aile tedavi edilmesi için at arablarıyla hastaneye götürüldü.

İSRAİL KARA SALDIRISINDA ONLARCA EVİ BOMBALADI

İsrail ordusu, 20 Şubat’ta yüzlerce Filistinli ailenin yerlerinden edildiği Zeytun Mahallesi’ne kara saldırısı başlattığını duyurarak, onlarca evleri bombalamıştı. Saldırıda en az 30 Filistinli ölmüş, onlarca kişi de yaralanmıştı.

ŞEHİT SAYISI 30.000’İ AŞTI

İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda en az 13 bin 230’u çocuk, 8 bin 860’ı kadın olmak üzere 30 bin 35 Filistinli öldürüldü, 70 bin 457 kişi yaralandı.

Enkaz altında hala binlerce ölü olduğu bildirilirken, halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları hedef alınarak sivil altyapı da tahrip ediliyor.

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x