Serdal Adalı’dan Rıza Çalımbay ve Mehmet Özdilek sözleri! ‘Sergio Ramos transferini yapardım’

Beşiktaş Başkan Adayı Serdal Adalı, TRT Spor’a konuk oldu. Adaylık sürecini anlatan Serdal Adalı, “Resmi olarak adaylık başvurularının süresi var. Geçtiğimiz 3-4 aylık dönemde yaşadığımız bir sıkıntı var. Son 20-22 gün dediğiniz kısık en son kısım. Ben Beşiktaş’ın dertlerini ve sıkıntılarını takip ediyorum. 1 sene öncesinden seçim çalışmalarına başlamak benim yapacağım bir iş değil. Normal seçim süresine 18 ay var zaten. Pusu yatıp bir seçim zamanı beklemem ben. İhtiyacı gördüğüm zaman ki ihtiyaç var ki bu karar alındı, adaylığımı açıkladım. Hasan Bey 1,5 sene önce aday olacağını açıkladı. Benim tarzım da bu değil. Hepimizin başarılı olmasını istediğimiz bir futbol takımımız var. Acaba kötü gider mi diye de adaylık olayını düşünmem. İhtiyaç vardı geldim. Geçmiş dönemlerde de ihtiyaç olduğu için aday olmuştum” dedi.

Beşiktaş’ın hedefinin şampiyonluk olduğunu vurgulayan Serdal Adalı, “Eski yönetim kötü bir devre yönetti. Şampiyon olan hocanın sözleşmesi geç uzatıldı. Sergen hoca ile başkanın arası iyi değil sözleri ortaya atıldı. Böyle bir durumda futbol takımı başarılı olur mu? Kadro mühendisliği çok yanlış yapıldı. Görmek istediğimiz şampiyon olan Beşiktaş’tır. İkincilik veya üçüncülük bizim için bir hedef değildir” ifadelerini kullandı.

“Siz mevcut düzenin devamı mısınız” sorusuna Serdal Adalı şu cevabı verdi: “Bu dünyada yapılacak en kötü yorum. İki defa seçime girdim. Bu algı operasyonları camiayı bölüyor. Bugün geldiğimiz noktada çok kötü bir görüntü var. Bölünmüş, parçalanmış bir durumdayız. Hiç iç açıcı değil.”

Mehmet Özdilek’le birlikte yeniden Beşiktaş’ı ayağa kaldırmak istediklerini belirten Serdal Adalı, “Futbol takımımızı nasıl ayağa kaldırırız diye uğraşıyoruz. Mehmet Özdilek hocamız da çalışıyor. 11 Ocak’ta transfer dönemi başlıyor. En iyi şekilde değerlendirip takımı yeniden ayağa kaldıracağız. Biz Avrupa Kupaları’na katılamazsak, maalesef 85 milyon euroluk takımı tekrar ayağa kaldırmak için bir 85 milyon euro daha harcamamız lazım” dedi.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’den özür bekleyen Serdal Adalı, “kincisi camiayı bir arada tutmak, birleştirmek… Biz ne zaman birleşsek o zaman şampiyon oluyoruz. Kendi ayağımıza basmaktan dışarıyı unutuyor. TFF Başkanı gelecek benim evimde parmak sallayacak. Benim en çok sinirimi bozan şey bu. Bunu bu hale nasıl getirdiler. Ben seçilirsem, TFF Başkanı özür dilemedikçe o stada giremez” açıklamasını yaptı.

Hasan Arat’ın kendisine yaptığı teklifi açıklayan Serdal Adalı, “Hasan Arat’ı çok iyi tanırım. Birbirimize çok uzak değiliz. Herkesin kendine ait bir yönetim şekli var. Birleşme konusu Hasan Bey’den de geldi. ‘Gel futbolun başına geç, neyi istersen öyle yap. Sonra sana bırakayım’ dedi. Güzel sözleri duyduktan sonra bu matruşka sözünü yakıştıramadım. Camianın çok acele toparlanması lazım. Derlenip torbalanırsak, sorunları çözeriz” dedi.

Rıza Çalımbay’la görüşmesini anlatan Serdal Adalı, “Benim hoca ile görüşmem kadar doğal bir şey yok. Buyursun gelsin kendi de konuşsun. 22 gün önce aday oldu diye eleştiriyorlar ama ben Beşiktaş’ın içindeyim. Beşiktaş’ı yaşıyorum zaten. Enkaz devraldım lafını benim ağzımdan duyamazsınız. Rıza hocamla da konuştum. Keşke Şenol hocanın ertesi günü getirilseydi çok yol alırdık. Ara transferde benim hatırladığım 2-3 tane iyi futbolcu var. Çok kısa sürede kaliteli oyuncular bulacağız. Rıza Çalımbay’ın takımın başına gelmesinden mutluyum. Onun takımın başında olması bizi rahatlattı. Rıza hocada Beşiktaş ruhu var, faydalı olamayacağı bir noktada da arkadaşlar bakın işinize diyecek bir insan” diye konuştu.

Mehmet Özdilek’in kulüp içerisindeki pozisyonuna dikkat çeken Serdal Adalı, “Mehmet Özdilek, hem yönetimle futbolcuların arasındaki iletişimi kurmasında hem de hoca ile futbolcular arasındaki iletişimde çok faydalı olacak. Mehmet Özdilek hocamın futbol bilgisine güveniyorum. Gerçek anlamda bir sportif direktörlük yapması için elimden gelen desteği vereceğim” dedi.

Transferler yapacaklarını vurgulayan Serdal Adalı, “Bu borç bir tek bizde konuşuluyor. Beşiktaş’ın borcu mu sadece yüksek. Onlar bu transferleri yapıyor da biz neden yapmayalım? Biz de yapacağız! Aradaki makasın sebebi de bu zaten. Küçülerek ilerleyemezsiniz” diye konuştu.

Sergio Ramos transferinin sezon başında yapılması gerektiğini dile getiren Serdal Adalı, “Eskiden Quaresma’ydı, şimdi de Talisca oldu. Taraftarın içi rahat olsun. Daha iyi oyuncular da var. Bizim bir ihtiyacımız vardı. İhtiyaç olduğu için Ramos transferini yapardım. Hem de taraftarımızın da sevineceği bir isim olurdu. Maliyetler bir şekilde çözülür. Rakipler nasıl aldı bu oyuncuları. Ben de alırım! Cebimden veririm, sponsor bulurum alırım! Beşiktaş’ın hakkı değil mi bu!” ifadelerini kullandı.

Transfer çalışmaları hakkında konuşan Serdal Adalı, “lk önce takımın ihtiyacı ne o belirlenecek. Ondan sonra yollarımızı ayırmamız gerekiyorsa, ayıracağız. Devre arasında 2-3 tane nokta transfer yapmazsak bu borç üzerimize yıkılır. Hocamız neyi talep ederse onu alıp geleceğiz. Bu sene 8 tane futbolcu Afrika Kupası’nda gidecek. Kiminle oynayacağız biz. Beşiktaş’a 10 numara, stoper ve belki bir kanat transferi yapabiliriz” dedi.

Stadyum mimarı ile konuştuklarını belirten Serdal Adalı, “tat mimarı ile konuştum kimse hayal satmasın. O stadın boşlukları kapatılamaz! Rüzgar akışından dolayı izin verilmiyor. Bunu herkes bilmeli. Ancak, stadyumun kapasitesini 52 bine yükseltecek çalışmaları yapıyoruz. ‘UEFA standartlarında değil, bunun için finallerde kullanamıyoruz’ demesinler diye 52 bine getirelim de kimsenin bir bahanesi kalmasın” açıklamasını yaptı.

Hasan Arat’ın lansmanındaki açıklamalara cevap veren Serdal Adalı, “Hasan Arat’ın toplantıda saydığı çoğu yerler, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ait. Beşiktaş’ın tapulu bir yerinin kaybolduğunu biliyor musunuz? Ben bilmiyorum! Allah rahmet eylesin Süleyman başkanımız çok tapu bıraktı kulübe. En büyük niyetimiz Ümraniye’nin tapusunu almak. App projesinden Beşiktaş’ın borcunu 4.5 senede kapatırız gibi değil, daha ayakları yere basan projelerimiz var. Bu işler daha önce denendi ama olmadı. Senede 25 milyon dolar getirecek bir app projesi bedavaya yapılmaz, bir gideri olur” dedi.

TJK Başkanlığı yapmasına dair gelen eleştirilere cevap veren Serdal Adalı, “Bunun cevabını vermiştim. Ben ikinci başkanken de TJK başkanıydım. Hiç kimse de ‘orada başkanlık yapıyor buradaki iş aksadı mı’ demedi. Bir şeyleri beceremiyorum, eksik kalıyor dediğim yerde ben Beşiktaş için her şeyden vazgeçerim ama buna gerek kalacağını düşünmüyorum. Hasan beyin de yaptığı 3-4 tane büyük yerin yöneticiliği var, o da oralardan vazgeçecek mi, istifa mı edecek? Ben de bunu soruyorum” diye konuştu.

Hasan Arat’ın lansmanına dikkat çeken Adalı, “Beşiktaş’a bir tapu kazandırmak en büyük amacımız. Beşiktaş’ın bugünkü sorunlarına ilaç olabilecek bir vaat gördünüz mü Hasan Arat’ın lansmanında? Ben göremedim!” ifadelerini kullandı.

TFF olan ilişkilerle ilgili soruya Serdal Adalı, “Durumun bu hale gelmesinin birinci sebebi TFF ile olan ilişkiler. Şampiyon olduğumuz sene de önümüzü kesmeye çalıştılar. Averajla zor şampiyon olduk” cevabını verdi.

Seçilmeleri halinde ikinci başkanlık görevine Metin Keçeli’nin getirileceğini belirten Serdal Adalı, “İkinci başkanımız Metin Keçeli olacak. Sağ olsun teklifimizi geri çevirmedi. Ona da buradan teşekkür ediyorum” dedi.

Guti Hernandez’in imza törenine dikkat çeken Serdal Adalı, “Türkiye’de ilk imza törenine 28 bin kişi toplayan hangi kulüptü? Bizden sonra görüp, yapmaya başladılar” ifadelerini kullandı.

İletişime önem vereceklerini belirten Serdal Adalı, “Bugün bu halde olmamızın bir sebebi de iletişim kopukluğu. İnşallah seçildikten sonra iletişim düzgün olması için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

Basketbol ve amatör branşlardaki çalışmalara değinen Serdal Adalı, “Basketbolda güzel takım yaptığınız zaman başarıyı görebiliyorsunuz. Diğer tüm amatör branşları sponsorla çözme durumu var. Buna talip olan arkadaşlarımız var. Bununla ilgili çalışmalarımız olacak” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x